Multiaplikační laserový systém FOTONA
Co vše umí laser Fotona?
- AKNÉ
- BRADAVICE-ODSTRANĚNÍ BEZ BOLESTI
- CELULITIDA
- EPILACE
- FACE LIFTING
- FOTOREJUVENACE
- FRAKČNÍ ZÁKROKY
- HEMANGIOM
- HOJENÍ RAN
- CHRÁPÁNÍ
- JIZVY
- JIZVY PO AKNÉ
- LENTIGO
- LIFTING POPRSÍ A BŘICHA PO PORODU
- LOŽISKOVÁ SKLERODERMIE
- MELASMA
- METLIČKY DOLNÍCH KONČETIN
- OTLAKY NA CHODIDLECH A PRSTECH
- PAVOUČKOVÉ CÉVKY
- PEELING
- PLÍSEŇ NEHTŮ
- RESURFACING
- RŮŽOVKA
- STRIE
- ÚLEVA OD BOLESTÍ
- VRÁSKY KOLEM OČÍ A ÚST
- VYPNUTÍ NOSOLÍCNÍCH RÝH
- VYPNUTÍ PLETI
- XANTELASMA
Jak přesně Fotona funguje a v čem spočívá jeho výjimečnost?
Náš laser se přesmě jmenuje SP Dynamis, a je to jedinečná kombinace dvou laserů. Díky tomu umožňuje naprosto bezkonkurenční repertoár zákroků. Výrobce FOTONA vyrábí nejlepší lasery na světě.Více informací najdete ZDE
NightLase léčba
Co je NightLase léčba?
Léčba Night Lase je patentovaný, rychlý, neinvazivní a přátelský způsob, jak zvýšit kvalitu spánku pacienta. NightLase snižuje účinky spánkové apnoe a snižuje amplitudu chrápání díky využití jemného, povrchního Er: YAG laserového světla. Žádná anestezie se při této léčbě nepoužívá.Jak NightLase léčba funguje?
Během NightLase ošetření laserovým světlem se ohřívá tkáň, což způsobuje utažení tkáně, a to vede k útlumu zvuku chrápání a zmenšování účinků spánkové apnoe.Zákrok se provádí ve dvou jednoduchých krocích:
Krok 1: Stabilizace
Laserové světlo předehřívá tkáně.
Krok 2: Posílení
Laserové světlo posiluje tkáně.
Průběh NightLase léčby se skládá ze tří samostatných léčebných sezení po šesti týdnech. Bylo prokázáno, že konečný výsledek léčby vydrží až do 1 roku. Další kolo léčby může být provedeno podle potřeby.
Proč jsou Fotona laserové systémy ideální pro léčení chrápání?
Lasery Fotona Dynamis umožňují povrchní pronikání záření a tepla do tkáně bez poškození nebo nežádoucích účinků. Je jemný k citlivé tkáni uvnitř úst, ale dostatečně silný, aby dosáhl klinických účinků.- Parametry NightLase léčby jsou naprogramovány na Fotona Dynamis, takže ošetření je snadno proveditelné.
- Léčba je jednoduchá a prakticky bezbolestná.
- NightLase léčba má extrémně vysokou úspěšnost na pozitivní změny ve kvalitě spánku.
- NightLase léčba snižuje a zmírňuje chrápání a poskytuje efektivní, neinvazivní způsob, jak zmírnit dopady spánkové apnoe.
NightLase nevyžaduje žádné zařízení, které je třeba použít v průběhu spánku, nevyžaduje žádné chemické ošetření, ani anesthesii. Po prvním ošetření je průměrné zlepšení 45%, po druhém ošetření je to více než 80%. Je to bezpečný a snadný způsob jak pro pacienta, tak i jeho blízké, jak získat klidný spánek.
Jsme první pracoviště v republice, které využívá tuto metodu.
Léčba inkontinence
Za inkontinenci je nutno považovat každý subjektivní stesk na mimovolní únik moči udávaný pacientem. Inkontinence postihuje až třetinu ženské populace.
Nejčastější jsou dvě základní příčiny úniku moči: stresová inkontinence a urgentní inkontinence (u druhé příčiny se hovoří častěji jako o syndromu hyperaktivního
močového měchýře). Existuje ale často smíšená inkontinence, což je kombinace stresové a urgentní inkontinence moči u jednoho pacienta.
Pato-fyziologickým podkladem je morfologická změna, projevující se hypermobilitou močové trubice v oblasti přechodu mezi měchýřem a močovou trubicí nebo nedostatečností svěrače močové trubice.
Následkem jistých faktorů dojde k uvolnění oblasti mezi močovým měchýřem a močovou trubicí. Názorně si lze představit uchycení močové trubice jako ukottvení lodě v přístavu lany. Pokud se některé lano poruší, dochází k rozhoupání celé lodi.
Tento typ inkontinence se léčí zejména operativně. Než se však přistoupí k operativní léčbě, každá pacientka by měla být edukována v rehabilitaci svalů dna pánevního a posílení jednotlivých svalových skupin. Aby byl efekt dostatečný, musí pacientky cvičit pravidelně a správně, je doporučeno zahájit cvičení pod dohledem rehabilitačního pracovníka.
Z operační léčby stresové inkontinence moče v dnešní době převažují miniinvazivní metody. Dle dostupných studií, které zahrnují již více jak desetileté sledování, jsou výsledky velmi dobré, úspěšnost operace dosahuje na velkých souborech pacientek 82-95%.
Močový měchýř funguje jako rezervoár moče. Na základě inervace vnímáme pocit plnosti měchýře a nucení na močení na základě signálů jdoucích od receptorů ve stěně měchýře do míšního centra, která je v oblasti přechodu bederní a sakrální míchy. Toto centrum pak zpětně inervuje svalovinu měchýře a iniciuje močení. Mediace tohoto přenosu a síť nervových drah je však velice složitá a ne zcela objasněná. U těchto pacientů je svěračový mechanismus neporušený, únik moče vyvolává neovlivnitelný stah svalu měchýře. Zejména u tohoto typu inkontinence moče a u hyperaktivního měchýře je vždy nutno vyloučit jinou závažnou příčinu sekundární, jako je infekce močových cest nebo nádor měchýře.
Co je příčinou stresové inkontinence?
Laicky se této inkontinenci říká kašlací nebo kýchací únik moče. Slovíčko stresová v názvu neznamená vliv psychického stresu, jak by se na první pohled mohlo zdát.Pato-fyziologickým podkladem je morfologická změna, projevující se hypermobilitou močové trubice v oblasti přechodu mezi měchýřem a močovou trubicí nebo nedostatečností svěrače močové trubice.
Následkem jistých faktorů dojde k uvolnění oblasti mezi močovým měchýřem a močovou trubicí. Názorně si lze představit uchycení močové trubice jako ukottvení lodě v přístavu lany. Pokud se některé lano poruší, dochází k rozhoupání celé lodi.
Tento typ inkontinence se léčí zejména operativně. Než se však přistoupí k operativní léčbě, každá pacientka by měla být edukována v rehabilitaci svalů dna pánevního a posílení jednotlivých svalových skupin. Aby byl efekt dostatečný, musí pacientky cvičit pravidelně a správně, je doporučeno zahájit cvičení pod dohledem rehabilitačního pracovníka.
Z operační léčby stresové inkontinence moče v dnešní době převažují miniinvazivní metody. Dle dostupných studií, které zahrnují již více jak desetileté sledování, jsou výsledky velmi dobré, úspěšnost operace dosahuje na velkých souborech pacientek 82-95%.
A příčina urgentní inkontinence moče?
Urgentní inkontinence je charakterizována jako intenzivní nucení k močení, kterému se velice obtížně odolává, a které je spojeno se samovolným únikem moči. Je součástí souboru příznaků onemocnění, které nazýváme hyperaktivní močový měchýř. Do tohoto syndromu patří nucení na močení, urgence, časté noční močení až urgentní únik moče.Močový měchýř funguje jako rezervoár moče. Na základě inervace vnímáme pocit plnosti měchýře a nucení na močení na základě signálů jdoucích od receptorů ve stěně měchýře do míšního centra, která je v oblasti přechodu bederní a sakrální míchy. Toto centrum pak zpětně inervuje svalovinu měchýře a iniciuje močení. Mediace tohoto přenosu a síť nervových drah je však velice složitá a ne zcela objasněná. U těchto pacientů je svěračový mechanismus neporušený, únik moče vyvolává neovlivnitelný stah svalu měchýře. Zejména u tohoto typu inkontinence moče a u hyperaktivního měchýře je vždy nutno vyloučit jinou závažnou příčinu sekundární, jako je infekce močových cest nebo nádor měchýře.
Jak se tento typ inkontinence léčí?
Hyperaktivní močový měchýř se léčí medikamentózně. V dnešní době již existují dvě skupiny léků, které jsou schopny ovlivnit urgence a urgentní inkontinenci moče. Jsou to léky tlumící muskarinové receptory a nově i léky stimulující beta-3-sympatomimetické receptory ve stěně měchýře. Spektrum nežádoucích účinků se liší u obou skupin těchto léčiv. Zde naopak k operační léčbě není účinná a neprovádí se.V čem je nebezpečí zanedbané inkontinence?
Zanedbání stresové inkontinence má sociální a hygienické dopady. Zvyšuje počet úrazů starších pacientů, vede k dalším nákladům na léčbu kožních onemocnění v souvislosti s únikem moče. U pacientů s hyperaktivním měchýřem a urgentní inkontinencí je několik rizik. Jedná-li se o reflexní inkontinenci moče, zejména v souvislosti s poraněním míchy může docházet na základě nepřiměřených tlaků v měchýři k návratu moče zpět do ledvin a v souvislosti s přenosem tlaku až k selhání ledvin. V takovém riziku je však jen malá část pacientů s urgentní inkontinencí zejména v kombinaci s některými neurologickými chorobami. Jiným problémem je riziko neodhalení jiné sekundární příčiny heperaktivity měchýře, např. nádoru měchýře. U většiny pacientů s hyperaktivním měchýřem však je největším rizikem sociální izolace, pacienti se obávají cestovat autobusem, nechodí do divadla, kina, protože mají obavy, že nebudou moci odejít na toaletu, když zrovna potřebují.Kožní ambulance Čáslav s.r.o.
Poliklinika Čáslav, Husova 128
tel: 327 316 717, mob: 605 702 404
sestra: Soňa Šnebergová
Ordinační hodiny:
- PO 7:30 - 12:00 12:30 - 18:00
- ÚT 7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
- ST 7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
- ČT 7:30 - 12:00 12:30 - 16:00
- PÁ 7:30 - 12:00 12:30 - 14:00